www.volny.cz/astrolot/       |    www.astrolot.xf.cz/       |       Astrologické zajímavosti 1      |       Astrologické zajímavosti 2BRUTÁLNÍ POPRAVA NICHOLASE BERGA

ing. J. Popelka


    Astrologie kromě mnoha jiných poznatků nám přináší naprosto zásadní skutečnost a sice: život každého člověka na naší planetě není izolovaná záležitost, ba naopak, život každého člověka nějakým způsobem ovlivňuje životy všech lidí.

    Tento fakt jsem si na sobě prožil následujícím způsobem. Samozřejmě jsem z tisku a z televize zaslechl, že v Iráku nějaké arabské komando zajalo amerického občana jménem Nicholas Berg a že na video nahrálo jeho popravu, při které mu nožem uřízli hlavu. Ale jak se říká, je lepší jednou vidět než stokrát slyšet. Právě včera ( 22.5.2004 ) jsem navštívil jednoho kamárada, a co čert nechtěl, právě si z internetu stáhl video s touto brutální popravou. A já hlupák, který omdlévá, když mu mají brát krev, jsem podléhl silné zvědavosti a celý tento video snímek jsem si prohlédl. No a teď již druhý den prožívám silná muka a obrovskou bolest uprostřed své hrudi. Abych tuto svou bolest zmenšil, napadlo mne se podívat na postavení planet při zrození Nicholase Berga.

    Z internetu jsem si zjistil, že se narodil 2.4.1978 v městečku West Chester ( 075w36, 39n58 ).    Samozřejmě, že když není známa hodina zrození, první výpočet jsem provedl pro poledne. První, co mi padlo do oka byla skutečnost, že Luna se nacházela 10 stupni Vodnáře a Uran na 16 stupni znamení Štíra. A bez jakéhokoliv přemýšlení do mne vstoupila myšlenka, že se hodina zrození musí zvolit tak, aby tato kvadratura mezi Lunou a Uranem byla naprosto přesná. Takže jsem si výpočet provedl pro okamžik 3.4.1978 2h 00min UT, kdy ascendent je na 14 stupni Štíra. Tělo mrtvého Nicka bylo nalezeno 8.5.2004 v Bagdádu, a tak jsem si pro toto datum udělal direkce slunečního oblouku. Hned jsem si povšimnul, že Pluto posunuté o sluneční oblouk se nachází poblíž natálního ascendentu, proto jsem čas posunul tak, aby toto Pluto bylo v přesné konjunkci s ascendentem.

Nicholas Berg

    Takže předpokládám okamžik zrození Nicholase Berga 3.4.1978 v 1hod 43 min UT. Takže v tomto horoskopu se ascendent nachází na 11 stupni Štíra, MC na 19 stupni Lva a Luna na 16 stupni Vodnáře. Nechci zde podrobně rozebírat tento horoskop, poněvadž o životě Nicka mnoho nevíme. Lidé z jeho okolí o něm tvrdí, že to byl dobrodruh a současně se snažil pomáhat lidém, například v Africe černochy učil vyrábět cihly a rozdál zde všechny svoje věci, což by odpovídalo postavení Urana v 1. domě. Do Iráku odjel se snahou podnikat. Místo peněz zde však nalezl svou smrt, což odpovídá tomu, že vládce 2. domu Jupiter je v 8. domě. Současně hrot 8. domu je v Blížencích - smrt na cestách. Vládce 8. domu Merkur je v Beranu, který ovládá hlavu, a je v kvadratuře s Marsem, který se nachází v 9. domě. Jak je známo Mars ovládá řezné nástroje a 9. dům cizinu.

    Takže smrt odřezaním hlavy pomoci nože a navíc v cizině tomuto postavení plně odpovídá. Navíc Mars jako spoluvládce ascendentu tím, že obsazuje 9. dům a je poškozen vládcem 8. domu, naznačuje, že zrozenci v cizině hrozí smrtelné nebezpečí. Další skutečnost spočívá v tom, že vládce 3. domu Saturn se nachází v 10. domě, který ovládá pověst zrozence, a navíc má Saturn přesný trigon právě od vládce 8. domu. Což přesně popisuje tuto situaci, neboť Nick získal celosvětovou proslulost pomocí masmedií v souvislosti se svou smrtí. Když si vezmeme v úvahu, že v době jeho smrti tranzitující Neptun stal na jeho Luně a to v 3. domě, je jasné, že když masmedia včetně internetu přinesla obrázky z této popravy, byl emoční dopad na lidi celé planety ohromný. Další zajímavá skutečnost spočívá v tom, že když se tento horoskop spočítá na souřadnice pro Bagdád, bude nový MC na 22 stupni Střelce. A právě na tomto stupni se nacházel v době popravy tranzitující Pluto. Takže pro Nicka v této době bylo velmi nebezpečné se nacházet právě v této lokalitě. Když se horoskop Nicka porovná s horoskopem USA, objeví se další zajímavé souvislosti. Jedna z nich je ta, že Nick má Uran v 1. domě a Uran v horoskopu USA přesně obsazuje Nickův hrot 8. domu. Takže lze říci, že USA jaksi souvisí s jeho neočekavaným úmrtím. Astrologové, kteří studují nově objevené objekty si jistě povšimnou, že v tomto horokopu Nicholase Berga stojí Quaoar přesně na ascendentu.

    Z těchto několika postřehů mám poměrně silný dojem, že horoskop Nicka Berga vypočítany pro výše uvedené datum a hodinu velmi přesně popisuje dané téma.

    Ale to vše jsem uvedl pouze okrajově. Hlavně jsem se chtěl zmínit o tom, co jsem uvedl hned na počátku a sice, že astrologie nám ukazuje, jak životy všech lidí nějakým způsobem souvisí. V mém horoskopu je Luna na 6 stupni Blíženců a je vládcem 8. domu a navíc obsazuje přesně můj descendent. Současně Uran v mém horoskopu je v 8. domě. Takže když tranzitující Uran počátkem dubna 2004 vstoupil na 6 stupeň Ryb a začal vytvářet kvadraturu na mou Lunu, sledoval jsem, co se bude dít. Avšak nic se nestalo až na to, že poslední dva dny zažívám obrovskou psychickou bolest, po té co jsem shlédl, jak se lidé dokážou bestiálně chovat vůči bezbrannému člověku. Mám pocit jako kdybych viděl umírat nelidským způsobem někoho ze svých blízkých. A astrologicky je zajímavé právě to, že když v mém horoskopu tranzitující Uran dělá přesnou kvadraturu na mou Lunu, tak v horoskopu Nicka tranzitující Neptun tím, že stojí na jeho Luně aktivuje přesně ten samý aspekt, protože Nick, jak už bylo řečeno, má přesnou kvadraturu mezi Lunou a Uranem přímo ve svém natálním horoskopu.

    Takže dneska už vím, že když v mém horoskopu nastane konstalace, která by se mohla dát do souvislosti s mou smrtí, někdo se může obětovat a zemřít místo mně. Po shlédnutí videa, na kterém Nick podstoupil příšernou smrt, něco ve mně zemřelo, už nebudu stejný člověk.

    A dneska už vím i to, že Nicholas Berg i když něvědomky a z donucení osudem, zemřel mučednickou smrtí za všechny lidi této planety.

    Nicku, nechť je Ti Bůh v Tvém novém světě nanejvýš milostiv!


Astrology Pacific 1   |   Astrology Pacific 2   |   Zajímavosti   |     |   kniha hostů je na hl.stránce   |   námět do Astrologického fóra  
Stránka byla upravena programem Made with AceHTML 5 Pro. AceHTML 5.06.1 Pro.
WebPage created per programme  AceHTML 5.06.1 Pro.
astrologie astrologie.cz Karel Tichý